شهربازی و خلاقیت کودکان

شهربازی و خلاقیت کودکان

در بررسی رابطه شهربازی و حلاقیت کودکان، باید توجه کرد که کودکان باید در انتخاب بازی آزاد باشند و مربی و والدین برای آنان بازی انتخاب نکنند. در این باره، باید به نحوی عمل شود که تمایل کودک به انتخاب بازی حفظ شود.

باید به فضای بازی توجه کرد. مشخصات فضای بازی عبارت است از رغبت،تخیل،تفکر. باید اینها را به گونه ای برای کودك فراهم شود که برای رسیدن به زندگی سرشار، مورد مساعدت قرار گیرد. کودك باید به سوی بازی های تخیل برانگیز سوق داده شود. در این راه، باید با ظرافت و غیر مستقیم عمل کرد.

شرکت کردن کودکان فکور و متفکر به منزله همبازی، خود به خود زمینه فکری بازی را گسترش می دهد. و موجب نزدیکی بازی به خلاقیت می گردد. تا جایی که بازی کودك موجب به هم ریختن برنامه های زندگی نگردد و لطمه ای به بار نیاورد و مزاحمتی برای دیگران ایجاد نشود، نباید با آن مخالفت کرد.

برای مطالعه بیشتر در مورد تاریخ شهربازی ها به این لینک بروید.


شهربازی، فرصت ها و چالش ها

شهربازی و خلاقیت کودکان

در سالهای پایانی قرن بیستم جهان با پدیده ای نوین آشنا گردید. پدیده ای که تمام جنبه های زندگی بشری را تحت الشعاع قرار داد و نوید دهنده عصری نوین گشت. در عصری که اتم به بایت تبدیل شد، جهانی نوین شکل گرفت که به همراه خود اشکال جدید خانواده، کار، عشق ورزیدن و زندگی، نظام های جدید اقتصادی و مهمتر از همه آگاهی دگرگون یافته ای به ارمغان آورده است.

در شرایط کنونی، حضور رسانه های الکترونیکی و دیجیتالی در جامعه جزلاینفک دنیای جدید است. تا آنجا که ما علاوه بر جهان واقعی در جهانی دیجیتال نیز به سر می بریم.

در این میان شهربازی فیزیکی و مجازی و فضای سایبری مولفه هایی هستند که با ظهور فناوری های دیجیتال به سرعت وارد معماری شده اند. و مفاهیم جدید و انقلابی خود را به این عرصه وارد نمودند.

به گونه ای تکنولوژی های فرهنگ ساز در معماری بوده اند. امکانات و فرصت های بی شماری را می توان در شهربازی مجازی جستجو نمود، مانند امکان تغییر در درک ما در ارتباط با فضا و فضامندی، و امکانات برای پیاده سازی آنها در مباحث یادگیری فضا.
منبع مقاله

نتیجه میگیریم که کودکان با قرارگیری در دنیای مجازی بازی می توانند خود را آزاد ببینند. و برای خود تصمیمات بلند پروازانه بگیرند. این مولفه ها بیانگر رابطه مثبت شهربازی و خلاقیت کودکان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =