شهربازی مجازی

شهربازی مجازی

تعریف و ویژگی ها

شهربازی مجازی فناوریی است که در آن محیطی مجازی در جلوی چشمان کاربر قرار میگیرد. و براساس حرکت سر و بدن با آن محیط مجازی تعامل برقرار می کند. به عبارت دیگر هنگامی که یک فرد هدست شهربازی مجازی را بر روی سر خود نصب می کند، در جلوی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند. که براساس تغییر موقعیت بدنش تغییر می کند. و ذهن انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.
تجربه هیجان در شهربازی مجازی

شهربازی مجازی یک فناوریی است که به کاربر امکان میدهد درمحیط شبیه سازی شده توسط رایانه قرار گیرد. ما می توانیم درمحیط مجازی حضور یابیم و به هرسو که خواستیم حرکت کنیم. زوایای مختلف محیط و اتفاقات جاری درآن را به انتخاب خود ببینیم. صداهای موجود درمحیط را برحسب موقعیت خود و به تناسب جایجایی های ان بشنویم. بار رفتار و حرکت های خود بر رویدادها تاثیر بگزاریم. همچنین می توانیم مانند یک پرنده بر فراز پروژه پرواز کرده و محیط را با یک دید کلی ببینیم. در واقعیت مجازی امکان ایجاد هرآنچه درنظر دارید ساخته شود وجود دارد. و این یعنی مشاهده پروژه قبل ازساخت شهربازی مجازی مانند انیمیشن پویا است. ولی برخلاف انیمیشن، به صورت لحظه ای رندر شده و اصطلاحا Reat Time  می باشد. دراین قالب امکان حرکت کاربر درمسیر موردنظر وجود دارد. ازاین رو محیط مجازی واقعی تر جلوه می کند.

تجربه هیجان در شهربازی مجازی

شهربازی مجازی واقعیتی است که توسط تخیل انسان عصر اینترنت و با تقلید از دنیای حقیقی خلق میشود. و او را از روزمرای و تکرار می رهاند. دنیای مجازی دنیای اراده و انتخاب است. یعنی انسان به عنوان فرمانروای تخیلات خویش شخصا محل زندگی دوستان و اعضای خانواده اش را برمی گزیند. کشف تجربه های عجیب و هیجان انگیز و فتح دشوارترین قله های پیروزی برایش به سادگی فشردن یک دکمه کوچک خواهد بود.

تجربه هیجان در شهربازی مجازی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =